Fotowoltaika

Fotowoltaika zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Choć rozwiązanie jest znane od dłuższego czasu to było stosowane w bardzo wąskich obszarach. Głównym czynnikiem zaporowym była cena. Na szczęście galopujący rozwój technologii obniżył znacząco koszty produkcji otwierając zupełnie nowe możliwości. Jej intensywny rozkwit po roku 2006. Na dzień dzisiejszy liderem w mocy zainstalowanych paneli są Niemcy.

Obecnie ogniwa fotowoltaiczne są produkowane w panelach przygotowanych do zamontowania na dachach obiektów budowlanych. Pojedyncze ogniwo ma niewielką moc. Kiedy zostanie połączone grupę jesteśmy w stanie otrzymać parametry dające szansę na wykorzystanie mocy na potrzeby gospodarstwa domowego. Dodatkowo producenci zapewniając wieloletnie gwarancje, a państwowe fundusze odpowiedzialne za ochronę środowiska dofinansowują zakup.

Jesteśmy w stanie pomóc Państwu w doborze najlepszego rozwiązania fotowoltaicznego dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Po pozytywnej decyzji przystępujemy do montażu paneli oraz układów sterowania wraz z integracją systemu fotowoltaicznego z siecią zasilającą.